Intīmā tuvība kļuvusi nebaudāma? Kas notiek ar Tavu ķermeni?

Intīmā tuvība ir neatņemama dzīves sastāvdaļa un ir svarīgi, lai tā būtu vienlīdz patīkama kā vīrietim, tā arī sievietei. Bieži vien pēc grūtniecības, dzemdībām vai menopauzes sieviete dzimumakta laikā laikā vairs neizjūt tādu uzbudinājumu kā iepriekš.

Iespējams, viņa vispār vairs nejūt neko vai, pat trakāk, jūt nepatīkamas sāpes, kas liedz domāt par jebkādu tuvību ar savu partneri un no tā cieš ne tikai viņa, bet arī pāra attiecības. Iemesls tam var būt saistīts ar emocionālo pārdzīvojumu, bet tik pat labi tas var būt saistīts ar pārmaiņām Tavā ķermenī.

Grūtniecība, dzemdības un menopauze var to izmainīt un šādos gadījumos mainās sievietes jutība dzimumakta laikā, ir iespējama urīna nesaturēšana, jūtams maksts sausums, diskomforts un tur lejā vienkārši vairs neizskatās tā kā agrāk (neestētiski, un tāpēc vien negribas, lai partneris pieskaras). Kas šādos gadījumos var palīdzēt? Jautājām ginekoloģei Vijai Plūmei.

Glābt var rekonstruktīvā un estētiskā ginekoloģija

Estētiskā un rekonstruktīvā ginekoloģija ir augsti specializēta procedūra Tavai intīmajai zonai. Latvijā šī joma ir aktualizējusies pavisam nesen, bet citur pasaulē jau vairākus gadus sievietes tiek iedrošinātas par šādām lietām runāt skaļi vai vismaz vērsties pie speciālista, ja seksuālā dzīve pēc bērna dzimšanas vai menopauzes neizdodas un Tev ir aizdomas, ka tas ir saistīts ar fiziskām ķermeņa pārmaiņām.

Sievietes vecums un dzīvē svarīgi notikumi var ietekmēt maksts iekšējo un ārējo struktūru, izraisot izmaiņas gan tās izskatā, gan reakcijā uz fiziskiem stimuliem, tātad dzimumakta laikā. Estētiskā ginekoloģijas procedūru rezultātā atjaunojas maksts funkcionalitāte, uzlabojas jutība seksuālu attiecību baudīšanai un arī tās vizuālais izskats.

 
Ar kādām procedūrām iespējams atgūt seksuālo libido?

Ja vēlies atgriezt orgasmu savā dzīvē, dodies vizītē pie ginekologa un izstāsti par savām sūdzībām, pavisam atklāti un godīgi. Ginekologs, savukārt, informēs Tevi par visām iespējām vai arī pateiks, pie kura speciālista vērsties, jo ne katrs ginekologs piedāvā šādus pakalpojumus.

Piemēram, ginekoloģe Vija Plūme kā vienu no iespējām min FemiLift procedūru (angliski – laser vaginal thightening). Tā ir maksts gļotādas lāzertonizēšana, kas atjauno zudušo maksts elastību un tonusu. Izmantojot lāzeru, lokālie audi tiek uzkarsēti un kolagēna šķiedras atgūst spēju savilkties. Maksts kļūst stingrāka, biezāka un tvirtāka.

Procedūra ir nekaitīga. Tā ilgst 15 – 20 minūtes, ir nesāpīga un pēc tam varēsi mierīgi doties savās ikdienas gaitās. Pēc procedūras var būt sārti, īpatnēji izdalījumi, kas ilgst aptuveni 5 dienas. Kamēr ir šie īpatnējie izdalījumi, nevajadzētu dzīvot dzimumdzīvi.

Otrs ginekoloģes piedāvātais variants ir hialuronskābes injekcijas intīmajā zonā. Tās palielina apjomu un ādas, gļotādas tonusu, mazinot maksts sausumu un koriģējot intīmās zonas izskatu. Injekcijām tiek izmantota dabīga viela, kas palīdz mitrināt ādu un gļotādu, un piešķir tai apjomu.

Vari palielināt lielās kaunuma lūpas un pat uzlabot G-punkta jutību. Procedūra ilgst 30 – 40 minūtes vietējā anestēzijā, bet pēc tam uzreiz tiek sasniegts vēlamais efekts. Atveseļošanās nav nepieciešama.

Mīļā, veselīgs paštēls un pašsajūta, iespējams, ir lielākā Tava ķermeņa dāvana Tev pašai. Neliedz sev to!

Starp citu, sāpes var liecināt arī par endometriozi.

 

Avots: https://www.1188.lv/iesaka/padomi/intima-tuviba-kluvusi-nebaudama-kas-notiek-ar-tavu-kermeni-887