Kas ir ginekoloģiskās injekcijas - PRP un hialuronskābes injekcijas - pret vulvas atrofiju, urīna nesaturēšanu un citām intīmās veselības problēmām?

ginekoloģiskās injekcijasSievietes intīmās veselības problēmas ir ļoti delikāta tēma. Maz ticams, ka pat ar tuvākajām draudzenēm sieviete gribēs dalīties ar tādām problēmām kā urīna nesaturēšana, vulvas un maksts atrofija, maksts sausums un vulvas novecošanās. Bet šādas problēmas ir sastopamas. Un bieži. Iepazīstinām tevi ar PRP injekcijām. Tā ir procedūra, kas var palīdzēt, tāpēc devāmies pie sertificēta operējoša ārsta ginekologa Dr. Vijas Plūmes. Viņa skaidro, kas ir PRP injekcijas, kā šī procedūra notiek un kādos vēl gadījumos tā var sievietēm līdzēt.

 

 PRP sievietes intīmajai veselībai

PRP (Platelet Rich Plasma) ir pašas pacientes plazma, kas ar speciālas tehnoloģijas palīdzību ir bagātināta ar trombocītiem. Autoplazma satur augšanas faktorus, vitamīnus, aminoskābes, olbaltumus un citas bioloģiski aktīvas vielas to dabīgās kombinācijās un proporcijās, kas sekmē ādas reģenerāciju un aizkavē novecošanās procesus.

Intīmās zonas atjaunošana ar plazmu ļauj novērst vulvas un maksts atrofiju, koriģēt dzimumorgānu ārējo izskatu, palīdz aizkavēt ārējo dzimumorgānu audu novecošanās procesus un uzlabot sievietes seksuālo aktivitāti. Tā kā autoplazmas sastāvdaļas ir iegūtas no paša pacienta asinīm, tās izmantošana izslēdz audu atgrūšanas vai alerģisku reakciju iespēju.

Kādos gadījumos intīmās zonas atjaunošana sievietei var palīdzēt?

PRP ārstē hroniskas vulvas slimības (leikoplakija), iedarbojoties tieši uz problēmzonu, atjauno maksts gļotādas stāvokli, uzlabo tās tvirtumu, mazina sausumu un seksuālo disfunkciju. Tā efektīvi mazina pēcdzemdību diskomfortu, plīsumu/iegriezumu rētas un strijas. PRF injekcijas izmanto arī menopauzes uroģenitāla sindroma izpausmju mazināšanai, slodzes urīna nesaturēšanas gadījumos, arī kā papildu terapiju pēc lāzerprocedūras.

 

PRP injekcijas ir piemērotas arī estētiskajā ginekoloģijā

PRP injekcijas ir labi piemērotas intīmās zonas ādas un gļotādas ārstēšanai un atjaunošanai:

 • Maksts atrofisko izmaiņu ārstēšana;
 • Intīmās tuvības diskomforta ārstēšana;
 • Maksts relaksēta sindroma ārstēšana;
 • Punkta «G» stimulēšana;
 • Maksts un vulvas intīma atjaunošana;
 • Lielo un mazo kaunuma lūpu korekcija;
 • Maksts priekštelpas korekcija;
 • Starpenes atrofisko rētu ārstēšana;
 • Urīna nesaturēšanas pie sasprindzinājuma ārstēšana;
 • Vulvas kraurozes ārstēšana;
 • Hroniskas recidivējošas slimības (kolpīts, vaginīts), kad nepieciešama gļotādas atjaunošana;
 • Dedzināšana, sausums, nieze, sāpes menopauzes laikā un pēc tās;
 • Atjaunojošajā periodā pēc maksts operācijas, lai paātrinātu gļotādas reģenerāciju;
 • Pēcdzemdību periodā, lai paātrinātu gļotādas elastības un jutīguma atjaunošanos;
 • Mikrofloras atjaunošana maksts kandidozes gadījumā;
 • Vulvas leikoplakijas gadījumā.
Kā notiek PRP un kas jāņem vērā pacientēm?

Ja esi ieinteresēta veikt PRP injekcijas, ņem vērā, ka 2–3 dienas pirms procedūras ir ieteicams atteikties no antikoagulantu lietošanas. 1 dienu pirms procedūras nav ieteicams lietot alkoholu, taukainus un ceptus produktus, kā arī ēdienu ar augstu konservantu saturu. Savukārt, 4 stundas pirms procedūras labāk atturies no ēšanas pavisam un dzer vairāk ūdens.

Pati procedūra ilgst vien 30 minūtes. Tās laikā, lai sagatavotu autoplazmu, no vēnas tiek paņemtas asinis un 5 minūtes tiek centrifugētas. Gēls, kuru satur mēģene, pie centrifugēšanas atdala plazmu no sarkanajiem asins ķermenīšiem. Vēlāk tas tiek injicēts intīmajā zonā. Diskomforta mazināšanai izmanto lokālo anestēziju.

Pēc preparāta ievadīšanas ieteicams 3 dienas atturēties no dzimumdzīves, neapmeklēt pirti un saunu, nemērcēties vannā, atturēties no intensīvas fiziskās slodzes. 5 dienas pēc PRP terapijas būs jānēsā kokvilnas veļa. Lai izvairītos no hiperpigmentācijas injekcijas vietā, 1 nedēļu nav ieteicams solārijs un sauļošanās. Rezultāts būs jūtams tūdaļ pēc procedūras, bet pilnībā novērtējams pēc 2-3 nedēļām. Lai iegūtu noturīgāku efektu, procedūru var atkārtot.

Starp citu, šī procedūra ne tikai novērš dažādas problēmas un ļauj koriģēt kaunuma lūpu ārējo izskatu, bet arī palīdz uzlabot sievietes seksuālo baudu. Ja vēlies uzzināt par PRP injekcijām vairāk, vari sazināties ar Dr. Viju Plūmi.

Avots: https://www.1188.lv/padomi/kas-ir-ginekologiskas-injekcijas-prp-un-hialuronskabes-injekcijas-pret-vulvas-atrofiju-urina-nesaturesanu-un-citam-intimas-veselibas-problemam/9419