Pakalpojumi

Ginekoloģiskās konsultācijas

Pilna ginekoloģiskā konsultācija sastāv no vairākiem posmiem – notiek pacientes pārrunas ar ārstu par dažādiem jautājumiem, piemēram, pacientes labsajūtu, veselības vēsturi, sūdzībām u.c., kam seko pacientes apskate uz ginekoloģiskā krēsla, ultrasonogrāfijas izmeklējums, krūšu dziedzeru apskate un citas analīzes pēc nepieciešamības.
Daktere konsultē auglības jautājumos un veic ginekoloģisku saslimšanu profilaksi un ārstēšanu, grūtniecības plānošanu un aprūpi, kā arī konsultē par kontracepcijas izvēli.

Laparoskopiskas operācijas

Laparoskopija ir minimāli invazīva operācija, kuras laikā tiek izmeklēti un ārstēti sievietes iekšējie orgāni. Tiek izmantoti speciāli, šaura diametra instrumenti un optisks instruments, kas savienots ar monitoru. Laparoskopiju izmanto, lai diagnosticētu un ārstētu endometriozi, dzemdes miomas, mazā iegurņa saaugumus, olnīcu cistas, olvadu saslimšanu, policistisko olnīcu sindromu, u.c.

Histerorezektoskopija

Histerorezektoskopija var tikt pielietota, lai atbrīvotu dzemdes dobumu no patoloģiskiem izaugumiem – fibroīdi, polipi, saaugumi dzemdes dobumā, dzemdes gļotādas sabiezējumi, kas var veicināt dzemdes vēža risku. Histerorezektoskopiju veic intravenozā anestēzijā. Ja procedūra noritējusi bez sarežģījumiem, pēc procedūras var doties uz mājām.

Histeroskopija ir procedūra, kuras laikā tiek izmeklēts dzemdes dobums. Šī procedūra tiek veikta ar histeroskopa (šaura diametra caurulīte ar teleskopu vienā galā) palīdzību. Histeroskops uz monitora parāda dzemdes dobumā redzamo. Histeroskopijas procedūra tiek veikta, lai diagnosticētu iemeslu, kas varētu būt izraisījis ar dzemdes dobumu saistītas sievietes sūdzības (simptomi). Simptomi var būt: spēcīga asiņošana menstruāciju laikā, neregulāras mēnešreizes, asiņošana starp mēnešreizēm, asiņošana pēc dzimumakta vai pēc menopauzes iestāšanās, u.c.

 

Dzemdes kakla elektroekscīzija

Elektroekscīzija ir viena no dzemdes kakla priekšvēža pārmaiņu ārstēšanas metodēm. Augsta riska pārmaiņu gadījumā tā ir maza operācija, kad no dzemdes kakla ar konusa vai pusapļa cilpu tiek izgriezts mazs audu fragments, kur tika konstatētas priekšvēža pārmaiņas. Šī nelielā operācija visbiežāk tiek veikta īslaicīgā intravenozajā anestēzijā, atsevišķos gadījumos to var veikt vietējā atsāpināšanā. Galvenais mērķis ir likvidēt pārmainītās šūnas un pēc iespējas minimāli skart veselos audus.

Psihodinamiskā terapija

Psihodinamiskajā psihoterapijā tiek pētīts cilvēka emocionālo problēmu cēloņi, zemapziņas motīvi un konflikti. Terapijas mērķis ir veicināt izmaiņas pacienta domāšanā un uzvedībā, pētot pacienta bērnības pieredzi, neapzinātos procesus, kā arī attiecību raksturu pagātnē un tagadnē.
Par emocionālas pasaules problēmām var liecināt ilgstošs fiziskais diskomforts vai sajūta, ka ir piemeklējusi slimība, traucējošas izjūtas, ilgstošs stress. Tā ir efektīva plaša spektra garīgās veselības simptomu dziedināšanā, ieskaitot depresiju, trauksmi, paniku un ar tiem saistītās fiziskās kaites. Terapija palīdz veicināt traucējošu fizisku vai emocionālu izjūtu samazināšanos vai izzušanu un veicināt cilvēka attiecību uzlabošanos ar sevi un ar citiem.
Ir iespējamas arī attālinātās konsultācijas.

Attālinātās konsultācijas

Attālinātās konsultācijas tiek sniegtas, izmantojot videozvanu vai telefonsarunu, kuru iepriekš piesaka, zvanot uz kontakttālruni +371 266 855 80. Izmeklējumu, USG un analīžu rezultāti, ja tādi ir, jāiesūta pirms konsultācijas uz e-pastu kontaktos. Ja būs nepieciešama apskate vai ultrasonogrāfiskie izmeklējumi, ārsts nozīmēs papildu klātienes vizīti.

Estētiskā un rekonstruktīvā ginekoloģija

Estētiskā ginekoloģija risina funkcionālās problēmas un uzlabo dzimumorgānu ārējo izskatu. Intīmā plastika nepieciešama, lai novērstu iedzimtus vai iegūtus defektus, audu deformācijas, kas radušies dažādu saslimšanu vai traumu rezultātā, tā palīdz aizvietot trūkstošās vai atjaunot zaudētās funkcijas. Šīs problēmas var skart sievietes pēc dzemdībām, sievietēm premenopauzes, menopauzes un pēcmenopauzes laikā, svara svārstību rezultātā.

Estētiskā ķirurģija piedāvā labu iespēju sievietēm novērst defektus un uzlabot labsajūtu un komfortu.

Estētiskā ginekoloģija risina tādas problēmas kā maksts audu atslābināšanos, maksts sausumu, maksts gļotādas atrofiju, urīna nesaturēšanu, niezi un dedzināšanas sajūtas, atkārtotas infekcijas, tāpat arī intīmās dzīves diskomforts un libido samazināšanās. Parasti sievietēm tas sagādā gan fiziskus ierobežojumus, gan psiholoģiski nepatīkamus brīžus.

Tiek veiktas dažāda veida intīmā plastika:

 • Lielo un mazo kaunuma lūpu korekcija (Labioplastika)– ķirurģiska kaunuma lūpu korekcijas procedūra, izmantojot CO2 lāzeru;
 • maksts plastika (Vaginoplastika) - ķirurģiska maksts korekcija, ja ir maksts noslīdējums vai pēcdzemdību traumas;
 • starpenes plastika (Perinoplastika) – ķirurģiska starpenes korekcija pēc traumatiskām dzemdībām;
 • dzemdes kakla plastika (Traheloplastika) – dzemdes kakla normālas uzbūves atjaunošana fizioloģisko – aizsargfunkciju atjaunošana;
 • vulvas gļotādas lāzerterapija – atrofisku vai autoimūnu izmaiņu gadījumā;
 • dažādu intīmās zonas izaugumu saudzīga noņemšana, izmantojot lāzertehnoloģiju (papilomas, kondilomas, dzimumzīmes, iegriezuma rētas).
Ginekoloģiskās injekcijas

Ginekoloģiskās injekcijas ir hialuronskābes injekcijas intīmajā zonā. Hialuronskābes injekcijas palielina apjomu un ādas tonusu, koriģējot intīmās zonas izskatu un mazinot maksts sausumu.
Injekcijas tiek pielietotas ārējo dzimumorgānu estētisko defektu novēršanai, diskomforta un nepatīkamu sajūtu novēršanai, dzimumdzīves kvalitātes un seksuālās baudas uzlabošanai un arī slodzes urīna nesaturēšanas samazināšanai. Injekcijām tiek izmantota hialuronskābe – dabīga viela, kas palīdz mitrināt ādu un piešķir tai apjomu. Ādai novecojoties, hialuronskābes daudzums tajā samazinās, tādējādi āda pakāpeniski noveco un zaudē tonusu. Pastāv dažādi procedūru veidi – lielo kaunuma lūpu palielināšana, G-punkta jutības uzlabošana un intīmo daļu revitalizācija.
Procedūra aizņem aptuveni 30-40 minūtes un ārsts izmanto vietējo anestēziju. Pēc procedūras uzreiz tiek sasniegts vēlamais efekts un nav nepieciešama atveseļošanās.

Ultrasonogrāfijas izmeklējumi

Ultrasonogrāfija ir nesāpīga un nekaitīga ginekoloģiskas izmeklēšanas metode, kas balstās ultraskaņas spējā atšķirīgi atstaroties no orgāniem un audiem. Ar ultrasonogrāfiju tiek izmeklēts sievietes mazais iegurnis, olnīcas, olvadi, dzemde, dzemdes kakls un pieguļošie mazā iegurņa orgāni. Grūtniecības gadījumā daktere apskata un izvērtē augli, placentu, dzemdes kaklu un olnīcas.

 • ginekoloģiskā USG
 • grūtniecības USG
 • krūšu dziedzeru USG
 • olvadu caurlaidības pārbaude USG kontrolē

 

 

Veic radiologs (Gaujas iela 13/15, Ādaži):

 • krūšu dziedzeru USG
 • vēdera dobuma orgānu USG - aknas, žultspūslis, aizkuņģa dziedzeris, nieres, liesa, limfmezgli, urīnpūslis, prostata
 • vairogdziedzera USG
 • siekalu dziedzeru USG
 • sēklinieku USG

Kontakti

+371 266 855 80, +371 291 221 77
plumesprakse@gmail.com

Privātprakse, ultrasonogrāfijas izmeklējumi
Bruņinieku iela 67, Rīga

Operācijas, privātprakse, ultrasonogrāfijas izmeklējumi
Gaujas iela 13/15, Ādaži (2.stāvs, ieeja no Gaujas ielas)

  Ārstniecības iestādes reģistra kods 8044-00019